اجرای قانون مجریان ذیصلاح برای ساختمان های ۷ طبقه از مرداد ماه سالجاری

02:00168

سرپرست اداره کل دفترفنی ، امور عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری از اجرای قانون مجریان ذیصلاح در پروژه های ساختمانی برای ساختمان های 7 طبقه از مرداد ماه سال جاری خبر داد .

هدایت اله زارع زاده که در اولین جلسه کارگروه تخصصی صنعت ساختمان سخن میگفت اظهار داشت ؛ براساس ماده 4 قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی به امور فنی در بخشهای ساختمان و شهرسازی مستلزم داشتن صلاحیت حرفه ای می باشد به همین منظور استفاده از مجریان ذیصلاح در پروژه های ساختمانی امری اجتناب ناپذیر بوده و پس از جلساتی که در این خصوص برگزار شد لزوم اجرای این قانون به شهرداری اهواز ، اداره کل راه و شهرسازی استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ابلاغ شده است .

وی افزود : ساخت و سازهای بی کیفیت و غیراستاندارد یکی از معضلات صنعت ساختمان در شهرهای بزرگ می باشد که به دلیل ورود افراد غیر متخصص به این صنعت در سالهای اخیر شاهد گسترش ایت ساختمانها بوده ایم و اجرای قانون ورود مجریان ذیصلاح به صنعت ساختمان می تواند شرایط و کیفیت ساختمانها را بهبود ببخشد .

سرپرست اداره کل دفترفنی در ادامه از تقلیل زمان تشکیل پرونده تا صدور پروانه به مدت یک مدت هفته خبرداد و گفت ؛ تسهیل در مراحل صدور پروانه مجریان ساختمانی ذیصلاح از سوی اداره کل راه و شهرسازی از دیگر مصوبات این کارگروه بود به نحوی که تا پایان تیرماه سال جاری زمان صدور پروانه صلاحیت اجرا از زمان تشکیل تا تکمیل پرونده و صدور پروانه ساختمانی حداکثر به یک هفته تقلیل یابد .

زارع زاده در پایان گفت ؛ به زودی نیز جلسه ای جهت تبیین و هماهنگی لازم بین مجریان ذیصلاح با تشکل های صنعت ساختمان و انبوه سازان از طریق اداره کل دفترفنی استانداری برگزار خواهد شد .

لینک کوتاه
http://www.khzceo.ir/?p=24594

487 نوشته

دیدگاه ها بسته شده اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.