تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی

02:027

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه خبر داد.

مهندس کمال دویده در گفت و گو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان اظهار کرد: نما در سیما و منظر شهری دارای اهمیت بسیار است و نما در حوزه معماری بخشی از هویت حقوقی و عمومی شهروندان را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نمای هر ساختمان باید بیانگر تاریخ، باورها و نیازهای فضا و زمان دوره خود باشد ادامه داد:  ما در شهر اهواز دچار آشفتگی در سیما و منظر شهری هستیم که کمیته سیما و منظر شهری با هدف، بهبود در این زمینه تشکیل شده است و باید مصوبات صورت گرفته در کمیته نما و منظر شهری به طور کامل رعایت گردد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با بیان اینکه از ابتدای مهرماه سال جاری روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه تغییر می یابد خاطر نشان کرد: براساس مصوبه کمیته نما در مرحله اول نقشه پلان های معماری مورد بررسی و تایید قرار گرفته و پس از آن نقشه های نما در کمیته مطرح و در صورت تایید، مراتب تهیه و تکمیل نقشه های سازه و تاسیسات برقی و مکاتبات به دفاتر طراحی اعلام و سپس بررسی و تطبیق کلیه نقشه های ساختمانی بهمراه نقشه های نما توسط گروه بررسی نقشه سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان مورد رسیدگی و سپس جهت صدور پروانه به شهرداری ارسال می گردد.

وی اضافه کرد: بنابراین تایید نما، سازه، مکانیک و برق باید همزمان انجام شده و انطباق نقشه ها با هم کنترل می گردد و ساختمان تا زمانی که تایید نما نداشته باشد، تایید در مابقی موارد صورت نمی پذیرد.

دویده عنوان کرد: زیرساخت های لازم و برنامه نرم افزاری مرتبط (جهت ارسال الکترونیک گزارشات به شهرداری) انجام گردیده است و محل برگزاری جلسات کمیته بررسی نما از ابتدای شهریور سال جاری تامین و دبیراجرایی کمیته فعال و آمادگی لازم جهت دریافت و بررسی نقشه های نمای ساختمان ها توسط اعضای کمیته در محل سازمان مهیا گردیده است.

لینک کوتاه
http://www.khzceo.ir/?p=25355

386 نوشته

دیدگاه ها بسته شده اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.