پیام تبریک رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان به مناسبت روز معمار

01:21144

مهندس کمال دویده، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان، در پیامی روز معمار را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

میراث داری تاریخی پر افتخار در معماری ایران، می‌تواند چراغ راهی برای آینده باشد و مکرر به یاد معماران امروز ما بیندازد که چه نقش مهم و سترگی در تاریخ معماری جهان داشته‌ایم، تمامی علوم و فنون تاریخی اگر همچنان بخواهند برای جامعه نوین جهانی کارآمد باشند، می‌بایست به وسیله متخصصان آگاه و اهل فن مورد مداقه قرار گرفته و با زدودن زنگار از کالبد آن احیاشوند.

در مورد معماری گذشته ایران این وظیفه خطیر بر دوش معماران امروز ماست که با اجتناب از رویکردهای تقلیدی صرفاً فرمی از این معماری، تمرکز و توجه خود را برای کشف روح مستتر در پس اشکال و فرم‌های این معماری و ترجمان آن برای کالبد شهرهای امروزی‌مان معطوف کنند.

دویده افزود : روز معمارفرصتی است برای عمیق‌تر اندیشیدن به جایگاهی که در معماری گذشته داشته‌ایم و تلاش برای موقعیتی که اکنون در معماری معاصر باید به آن دست یابیم،امید که جامعه معماری ما با مطالعه دقیق وعلمی گذشته پرافتخار خود بتواند از ظرفیت‌ها و توان بالای تطبیق‌پذیری با نیازهای روز آگاهی یافته و آثاری خلق کند که هم به یادآورنده جایگاه رفیع گذشته بوده و هم به نیازهای امروزمان پاسخ دهد.

در پایان ضمن تبریک مجدد به همه مهندسان معمار، جا دارد تا از تلاش‌های آنان در جهت پاسداشت معماری پرافتخار این سرزمین قدرشناسی نموده و توفیقاتشان را از درگاه باریتعالی مسئلت نمایم.

لینک کوتاه
http://www.khzceo.ir/?p=27384

401 نوشته

دیدگاه ها بسته شده اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.