راه اندازی سامانه پشتیبان گیری مکانیزه از دیتاسنتر مرکزی سازمان

01:371.9K

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان ، سرپرست واحد انفورماتیک سازمان از راه اندازی سامانه پشتیبان گیری خودکار،  جهت حفظ اطلاعات و داده های موجود در سازمان خبر داد.

مهندس نیک سرشت گفت: یکی از ضروری ترین نیازهای هرسازمان، پشتیبان گیری، جهت حفظ اطلاعات و داده های موجود در سرورهای آن سازمان می باشد، این امر در دیتا سنتر مرکزی سازمان، با استفاده از دانش همکاران واحد انفورماتیک انجام شده است.

وی اظهار داشت: در فرایند سیستم بکاپ مکانیزه ، در بازه زمانی تعریف شده و بصورت خودکار و بدون دخالت انسانی، از اطلاعات و داده های سرورهای فیزیکی و مجازی موجود در دیتاسنتر مرکزی سازمان، فایل پشتیبان تهیه می شود.

سرپرست فناوری اطلاعات سازمان به اهمیت نگهداری از Backup های گرفته شده اشاره کرد و افزود: فاز دوم این سامانه که از فایل پشتیبان فاز اول، فایل پشتیبان دیگری را در مکانی دیگر ذخیره می کند، به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

لازم به توضیح است: داده ها و اطلاعات هر سازمان یکی از پر اهمیت ترین بخشهای آن سازمان ، می‌باشد که همواره حفاظت از آنها به دلیل رشد روز افزون و خطرات ناشی از انهدام و از دست دادن آنها، بسیار با اهمیت می باشد. برای این منظور هر سازمان نیاز به روشها و استانداردهایی دارد تا بتواند در مواقعی که به هر دلیل اطلاعات از بین می روند، آنها را بازیابی کرده و سازمان را در مسیر عادی خود قرار دهد.

در این راستا، تهیه  Backup از اطلاعات سرورها،  نیاز به تکنولوژی هایی از جمله پشتیبان گیری خودکار دارد تا اطلاعات از بین رفته در حداقل زمان  ممکن بازیابی شده  و سازمان،  در برابر خطرات، ایمن گردد.

لینک کوتاه
https://www.khzceo.ir/?p=28968

دیدگاه ها بسته شده اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.